top of page
Tarihi milattan önce 3000 yıllarına dayanan Karia Kenti Marmaris. Doğası ile misafirlerine kendine hayran bırakmakta olan düşler şehri.
images.jpg

Princess Rima Apartment

 

 Apart otelimiz Marmarisin batı tarafında Armutalan Mahallesi bölgesindedir. Marmarisin apart işletmeleri olarak konaklama bakımında en çok tercih edilen nezih bölgesindedir. Buna karşın yurt dışından gelen misafirlere yönelik eğlence yerleri yürüme mesafinde bulunmaktadır. Sahil 600 m kadar mesafededir. Restaurant, bar, aışveriş için bir çok işletme yine yürüme mesafesindedir. Marmaris şehir merkezi ve barlar sokağı 2 km mesafede bulunmaktadır. özel araçlar taksi ve toplu ulaşım ile kolayca ulaşılabilir.

      Marmaris ve çevresini keşvetmek isteyenler için ilçede bir çok program mevcuttur. Dileyen misafirlerimiz günü birlik bu turlar ile dalma, rafting, deniz turları, köy turları gibi etkinliklere katılabilirler. 

    Bölgemizde yemek açısından zengin seçenekler bulunmakta olup apart mutfağımızda birçoğunu misafirlerimiz için hazırlayabilmekteyiz.

    Denizi, tarihi, bitki örtüsü, alış veriş, yeme içme, eğlence olanakları ile butik bir konspte sahip olan Marmaris misafirlerini bekliyor.

   Apart otelimizde kendinizi evinizden uzak hissetmeyeceksiniz ve inanıyoruz ki her yıl ve yıl içinde birçok kez sizleri ağırlamaya devam edeceğiz. Bundan da mutluluk duyacağız.

mar3.jpg

Marmaris

         Etrafı dağalar ve ormanlar ile çevrili olsada Marmaris hemen hemen düz bir alanda yerleşmiştir. Bu sebeple son senelerede bisiklet yollarının yapılması ile şehir içinde bisiklet ile ulaşım yapmak çok kolay ve keyiflidir.

mar2.png

Size Özel Günlük Turlar

Marmaris tatilinizde katılmak isteyebileceğiniz; Tekne Turu, tüplü dalış, dalyan rafting turu,  Pamukkale (Balon turu dahil), Efes, Rodos, Akyaka, Dalyan, Kleopatra Adası vb. günlük gezi turları, veya cip, ATV, at safari, su parkları vb. aktiviteler yapmak mümkündür.

Marmaris’te gezilecek yerler sınırsız. Cennet köşeleri, etkileyici yerleri, koyları, doğal güzellikleri, köyleri, antik kentleri ve milli parkları ile Marmaris ve çevresinde çok sayıda gezilecek ve görülecek yer bulunmakta.

Marmaris Tarihi Kent Merkezi

           Marmaris merkezinin Marmaris Kalesi, Marmaris Rıhtımı ve Marmaris Marina ile çevrilmiş bölümü “Tarihi Kent Merkezi” olarak adlandırılmakta. Marmaris Kalesi’nin de bulunduğu tepelik alanda Osmanlı döneminde ait 16’ncı yüzyıldan kalma tarihi yapılar mevcut.

 

Marmaris Rıhtımı ve Netsel Marina

Atatürk heykelinin doğu tarafında sahil boyu Kordon ve Barbaros caddeleri ile çevrili Marmaris Rıhtım ve Limanı, kafeleri, barları, pubları, restoranları, butik mağazaları ve yürüyüş yolları ile gündüz ve gece cıvıl cıvıl dolu olup, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramakta.

 Yakın çevredeki tatil beldeleri

Marmaris merkezinden sonra daha sakin ve Marmaris’in kalabalıklığından nispeten daha sakin yer  İçmeler. Daha sonra ise Turunç gelmekte. Gün içinde kolayca karadan yada denizden ulaşım ile gidilebilecek noktalardır.

Ayrıca, Marmaris’in çevresinde yaklaşık 50 kilometrelik bir alanda muhteşem koylarda çok sayıda günlük gezi yapılacak yerler bulunmakta. Bu yerle; Hisarönü, Orhaniye,Selimiye, Bozburun ve Akyaka orta büyüklükteki koylarda yer almakta, Kumlubük, Çiftlik, Söğüt ve Turgut ise küçük koylarda yer almakta. Marmaris'ten aracınız ile veya günlük turlar ile bu yerler görülebilir. 

    Damak zevkinize düşkünseniz bu yukarıda anılan yerlerde dünyanın en iyi lezzetlerini yapan deniz mahsulleri üzerine bir çok restaurantlar mevcuttur.

     Yine dünyanın en iyi bal ve ürünleri, endemik bitkilerden yapılan yağ ve çeşitli ürünler alarak şifa bulabilirsiniz.

    Ancak bizlerde sizlere gerek yemek konularında en iyi yerleri lezzet bakımından aratmayız.

mar5.jpg
kizkumu-beach-793x420.jpg

Evinizden Uzakta Değilsiniz

 

IMarmarisi kısacık bir sayfayla elbette tanıtmak mümkün değil. Marmaris dantel işli koyları ile her köşesi cennet tadında ayrı bir güzelliğe sahip. Eğer tatil anlayışınız tüm bu güzellikleri tanımak yaşamak anılarını biriktirmek ise bizim yerimiz eviniz olmaya yeterlidir. Sizleri bekliyoruz her konuda bize ulaşabilirsiniz. Ailemiz ile birlikte çalıştığımız Princess Rima Apartments otelimizde sizleri heycan ile bekliyor olacağız. Sevgiler....

bottom of page